Experţi Cheie

EXPERȚII CHEIE DIN STATUL MEMBRU PE COMPONENTE

 

Dna. Lidia Retkowska-Mika – Componenta 1
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă
E-mail: lidia.retkowska@urpl.gov.pl

Dna. Lina Laurinavičiūtė Componenta 2
Instituția:
Agenția de Stat pentru Controlul Medicamentelor pe lângă Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: linalaurinaviciute@vvkt.lt

Dna. Aleksandra Rodatus-Gil – Componenta 3
Instituția:
Oficiul pentru înregistrarea Medicamentelor, Dispozitivelor Medicale și Biocidelor din Republica Polonă

E-mail: aleksandra.rodatus@urpl.gov.pl

Dna. Gita Krukienė – Componenta 4
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania
E-mail: gita.krukiene@sam.lt

Dna. Gražina BobelienėComponenta 5
Instituția:
Ministerul Sănătății al Republicii Lituania

E-mail: grazina.bobeliene@sam.lt

 

EXPERȚII CHEIE DIN ȚARA BENEFICIARĂ PE COMPONENTE

 

Dna. Corina Iacob – Componenta 1, Componenta 5
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: corina.iacob@amed.md

Dna. Lina Gudima Componenta 2
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova
E-mail: lina.gudima@amed.md

Dna. Silvia Cibotari – Componenta 3
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: silvia.cibotari@amed.md

Dna. Gabriela Jeleznii – Componenta 4
Instituția:
Agenția Medicamentului și Dispozitivelor Medicale a Republicii Moldova

E-mail: gabriela.jeleznii@amed.md

Noutăţi

13
iul
2018

Laboratorul pentru Controlul Calității Medicamentelor al AMDM a devenit membru al Rețelei Europene OMCL 

10
iul
2018

AMDM promovează raportarea reacțiilor adverse la medicamente

22
mai
2018

AMDM a emis 85 de decizii ce vizează licențierea activității farmaceutice în trimestru I, 2018

Development and support SEMSEO

(c) 2015. Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale